صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / پلوسی: ممانعت از ورود دو نماینده آمریکا، بیانگر ضعف “اسرائیل” است
پلوسی: ممانعت از ورود دو نماینده آمریکا، بیانگر ضعف "اسرائیل" است

[types field='headline-r']

پلوسی: ممانعت از ورود دو نماینده آمریکا، بیانگر ضعف “اسرائیل” است

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد که تصمیم رژیم صهیونیستی برای ممانعت از ورود الهان عمر و رشیده طلیب دو نماینده دمکرات کنگره به فلسطین اشغالی، ناامید کننده و بیانگر ضعف این رژیم است.

به گزارش خبرگزاری جاثیه، “نانسی پلوسی” از رژیم صهیونیستی خواست در تصمیم خود تجدیدنظر کند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز گذشته اعلام کرد که اریه درعی وزیر امنیت داخلی این رژیم تصمیم جلوگیری از ورود عمر و طلیب به فلسطین اشغالی را اتخاذ کرده و آن را به مراجع قانونی ذی ربط ارجاع داده تا تصمیم نهایی خود را در این باره اعلام کنند.

این شبکه افزود که رژیم صهیونیستی به هر شیوه ای می خواهد ثابت کند که این دو نماینده دمکرات از تحریم “اسرائیل” حمایت می کنند تا اینگونه بهانه ای برای جلوگیری از ورود آنان به فلسطین اشغالی دست و پا کند، زیرا به موجب قوانین رژیم صهیونیستی، هر کسی که از تحریم این رژیم حمایت کند، حق ورود به اراضی اشغالی را نخواهد داشت.

در همین راستا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته که هدف از جلوگیری از سفر این دو عضو کنگره آمریکا به فلسطین اشغالی، جلوگیری از ضرر رساندن آنان به “اسرائیل” است.

نتانیاهو اظهار داشت که این دو نماینده آمریکایی قصد سفر به اراضی اشغالی در راستای تقویت کمپین‌های تحریم رژیم صهیونیستی را داشتند.

وی گفت که برای نمونه این دو نماینده بر خلاف تمامی نمایندگان آمریکایی که تاکنون به اراضی اشغالی سفر کردند، اعلام کرده‌اند که به “فلسطین” سفر می‌کنند نه “اسرائیل”.

نتانیاهو مدعی شد که طلیب اصالتا فلسطینی است و اگر قصد سفر به کرانه باختری و دیدار با بستگانش را داشته باشد، ما درخواست سفر او را بررسی خواهیم کرد، البته مادامی که هیچ اقدامی بر علیه این رژیم انجام ندهد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *