صفحه اصلی / اخبار ویژه / رئیس پارلمان عراق: نبرد آتی با تروریسم، اطلاعاتی است
13970830000218 Test PhotoN 660x330 - رئیس پارلمان عراق: نبرد آتی با تروریسم، اطلاعاتی است

در دیدار با فرستاده رئیس جمهور روسیه

رئیس پارلمان عراق: نبرد آتی با تروریسم، اطلاعاتی است

رئیس پارلمان عراق در استقبال از فرستاده ویژه روسیه به غرب آسیا و آفریقا، بر ضرورت تداوم فعالیت کمیته امنیتی چهارجانبه روسیه، ایران، عراق و سوریه به منظورتبادل اطلاعات تاکید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری جاثیه، «میخائل بوگدانوف» فرستاده ویژه رئیس‌جمهور روسیه به غرب آسیا و آفریقا و هیأت همراه وی، در ادامه حضورش در عراق، پس از دیدار با «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر این کشور، با «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به نوشته پایگاه خبری «روسیا الیوم»، بر اساس بیانیه دفتر ریاست پارلمان عراق، در این دیدار، روابط دوجانبه دوکشور، تقویت همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف و جدیدترین تحولات منطقه بررسی شد.

الحلبوسی در این دیدار بر ضرورت تداوم  و فعالسازی همکاری‌ها در کمیته امنیتی چهارجانبه عراق، سوریه، روسیه و ایران برای تبادل اطلاعات تاکید کرد و اظهار داشت که نبرد آتی با تروریسم، نبرد اطلاعاتی برای شناسایی و دستگیری بقایای تروریست‌ها و هسته‌های خاموش آنهاست.

وی همچنین بر ضرورت تلاش عراق برای تقویت روابط با روسیه به ویژه در بخش بازسازی، سرمایه‌گذاری و استفاده از تجارب مسکو در بخش‌های انرژی و زیرساخت‌ها تاکید کرد.

بوگدانوف نیز تاکید کرد که کشورش بر تعمیق روابط با عراق و همکاری مشترک با آن در زمینه‌های مختلف تاکید دارد. وی سپس رئیس پارلمان عراق را رسما برای سفر به روسیه دعوت کرد.

 فرستاده ویژه رئیس‌جمهور روسیه به غرب آسیا و آفریقا دیروز (سه شنبه ۲۰ نوامبر) نیز،  نامه «ولادیمیر پوتین» را به عادل عبدالمهدی تقدیم کرد. نامه‌ای که در آن، پوتین ضمن تأکید بر توسعه روابط بغداد و مسکو، انتخاب عبدالمهدی به نخست‌وزیری عراق را تبریک گفت و وی را رسما برای سفر به مسکو دعوت کرد.

انتهای پیام/

همچنین مشاهده کنید

دیوار نژاد پرستی - خبرگزاری جاثیه

دیوار نژاد پرستی

توضیحاتی پیرامون ساخت دیوار در کرانه باختری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *