صفحه اصلی / اخبار ویژه / ۸۴ درصد گزارش‌های آزار جنسی در “اسرائیل” بی‌نتیجه می‌ماند
396804018 660x330 - ۸۴ درصد گزارش‌های آزار جنسی در "اسرائیل" بی‌نتیجه می‌ماند

۸۴ درصد گزارش‌های آزار جنسی در “اسرائیل” بی‌نتیجه می‌ماند

در سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۲۱ هزار مورد آزار جنسی در اسرائیل گزارش شده اما پرونده ۸۴ درصد آنها بدون محکومیت بسته شده است.


به گزارش خبرگزاری جاثیه؛ نتایج یک پژوهش که به طور مشترک از سوی کنست رژیم صهیونیستی و مرکز آمار این رژیم انجام شده، نشان داده که تقریبا ۹۷ درصد قربانیان آزارهای جنسی از گزارش موضوع به پلیس خودداری کرد‌ه‌اند.
همچنین بر اساس این پژوهش، ۲۵ درصد قربانیان به این دلیل گزارش نکرده‌اند که معتقدند موضوع اهمیت چندانی ندارد و ۱۹ درصد گفته‌اند که پلیس قادر به حل این موضوع نیست. ۱۳ درصد هم معتقدند که پلیس علاقه‌ای به تحقیق درباره چنین موضوعاتی ندارد.
گزارش سالانه مرکز حمایت از قربانیان آزار جنسی حاکی از آن است که ۱۶ درصد از موارد آزاری که در سال ۲۰۱۷ گزارش شده، به محکومیت انجامیده و باقی پرونده‌ها بسته شده است. این گزارش تاکید می‌کند که نیمی از زنانی که در سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به دست شوهرانشان به قتل رسیدند، قبلا موضوع را به پلیس گزارش کرده بودند.
تعداد موارد شکایت از آزار جنسی در “اسرائیل” از سال ۱۹۹۸ افزایش چشمگیری داشته است. در آن زمان قانون آزار جنسی ارائه شد، ۱۳۵۳ شکایت در سال گذشته ثبت شده در حالی که در سال ۱۹۹۸ این تعداد تنها ۱۹۷ مورد بود.
در مقایسه با سال ۲۰۱۲، تعداد شکایت‌ها درباره موارد آزار و تجاوز، ۱۷ درصد بوده و در سال ۲۰۱۷ ، ۱۴ درصد. همچنین ۸۱ درصد شاکیان زن و ۱۹ درصد مرد بوده‌اند.
در عین حال این گزارش نشان می دهد که موارد آزار جنسی در میان نیروهای نظامی اسرائیلی به نسبت سال ۲۰۱۲، ۹۱ درصد افزایش داشته و سال گذشته ۱۵۰۰ مورد شکایت در میان این گروه مطرح شده است.
زنان هنوز از آزار جنسی در خانه، خیابان، محیط‌های دانشگاهی و محل کار رنج می‌کشند و با وجود تمام تغییرات، همچنان احساس بی‌دفاع بودن می‌کنند.

همچنین مشاهده کنید

russia

نشست گروه‌های فلسطینی در روسیه

به گزارش خبرگزاری جاثیه، شبکه «المیادین» به نقل از منابع آگاه اعلام کرد روسیه در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *