صفحه اصلی / اخبار ویژه / شوکه شدن مقامات صهیونیستی از عقب‌نشینی آمریکا از شمال سوریه
181220 syria us troops se 606p 24a36f6a4d48c4681ac5452f8af63781.nbcnews fp 1200 630 660x330 - شوکه شدن مقامات صهیونیستی از عقب‌نشینی آمریکا از شمال سوریه

[types field='headline-r']

شوکه شدن مقامات صهیونیستی از عقب‌نشینی آمریکا از شمال سوریه

مسئولان اسرائیلی اعلام کردند که بسیاری از مقامات این رژیم از تصمیم آمریکا برای عقب‌نشینی از شمال سوریه غافلگیر شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری جاثیه، شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از مقامات بلندپایه اسرائیلی بیان کرد که محافل سیاسی و امنیتی اسرائیلی از تصمیم ترامپ برای عقب‌نشینی از شمال سوریه بدون اینکه این رژیم را در جریان این تصمیم قرار دهد، شوکه شده‌اند.

به گفته منبع مذکور، ترامپ این تصمیم را ساعاتی پس از جلسه کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی اتخاذ کرده است. در این جلسه در مورد مسائلی مهم از جمله عدم تمایل ترامپ به درگیری با هیچ طرفی در خاورمیانه از جمله ایران همزمان با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ۲۰۲۰ بحث و گفتگو شد.

تلویزیون رژیم صهیونیستی عنوان کرد که تحولات اخیر ثابت می‌کند که رژیم صهیونیستی به استثنای حمایت‌های سیاسی آمریکا از حملات این رژیم، نمی‌تواند چندان به ترامپ در مورد سوریه تکیه کند.

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به سکوت بنیامین نتانیاهو در این زمینه اشاره و تاکید کرد که او هیچ واکنشی به تصمیم ترامپ که نزدیک‌ترین همپیمان او طی این سال‌ها بوده، نشان نداده است.

این شبکه افزود که رژیم صهیونیستی اکنون تاوان پس می‌دهد بدون اینکه بتواند اعتراضی بکند و اینگونه در برابر تهدید روزافزون سوریه تنها مانده است.

لازم به ذکر است که همزمان با تهدیدات ترکیه به آغاز عملیات نظامی در شمال سوریه، نیروهای آمریکایی عقب‌نشینی از این منطقه را آغاز کرده‌اند.

همچنین مشاهده کنید

4322882 310x165 - مخالفت ۵۰ درصد اسرائیلی‌ها با تشکیل دولت وحدت به نخست وزیری نتانیاهو

مخالفت ۵۰ درصد اسرائیلی‌ها با تشکیل دولت وحدت به نخست وزیری نتانیاهو

نتایج یک نظرسنجی که به تازگی در جامعه صهیونیستی به عمل آمده، نشان می‌دهد که …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *