صفحه اصلی / اخبار ویژه / تازه‌ترین نتایج نظرسنجی در مورد انتخابات کنست رژیم صهیونیستی
1032447 424 660x330 - تازه‌ترین نتایج نظرسنجی در مورد انتخابات کنست رژیم صهیونیستی

[types field='headline-r']

تازه‌ترین نتایج نظرسنجی در مورد انتخابات کنست رژیم صهیونیستی

بر اساس نظرسنجی که انجمن “میدگام” برای شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی انجام داده است، لیکود و ائتلاف “آبی سفید” همانند قبل یک کرسی اختلاف خواهند داشت و لیست مشترک عربی نیز قادر خواهد بود ۱۱ کرسی را در انتخابات پیش‌رو کسب کند.

به گزارش خبرگزاری جاثیه، نتایج این نظرسنجی که در آخرین ساعات روز گذشته منتشر شده است، به شرح زیر است:

حزب لیکود ۳۰ کرسی، ائتلاف آبی سفید ۲۹ کرسی، لیست مشترک عربی ۱۱ کرسی، ائتلاف “یمیناه” (ائتلاف راست متحد) ۱۰ کرسی، یهودیت توراتی ۸ کرسی، شاس ۷ کرسی، ائتلاف حزب کار و گیشر ۷ کرسی، اردوگاه دمکراتیک ۷ کرسی.

بر پایه نتایج این نظرسنجی، نتانیاهو باز هم بدون مشارکت حزب “اسرائیل خانه ما” به رهبری آویگدور لیبرمن یا ائتلاف آبی سفید و اعضای جدا شده این حزب قادر به تشکیل دولت جدید نخواهد بود.

همچنین ائتلاف آبی سفید نیز بدون ائتلاف با لیکود قادر به تشکیل دولت نخواهد بود.

با این حال، هنوز هم ۴۱ درصد از صهیونیست‌ها نتانیاهو و ۳۲ درصد نیز گانتز را مناسب‌ترین گزینه برای سمت نخست وزیری می‌دانند.

در جریان این نظرسنجی از طرفداران حزب لیکود سوال شده که اگر نتانیاهو موفق به تشکیل دولت نشود، چه کسی را بهترین گزینه برای جانشینی او می‌دانند که ۲۲ درصد گفته‌اند گدعون ساعر بهترین گزینه است. همچنین ۱۲ درصد گلعاد اردان، ۱۲ درصد مری ریگو، ۹ درصد اسرائیل کاتس و ۶ درصد هم یولی ادلشتاین را گزینه‌های مناسب دانسته‌اند.

همچنین مشاهده کنید

181220 syria us troops se 606p 24a36f6a4d48c4681ac5452f8af63781.nbcnews fp 1200 630 310x165 - شوکه شدن مقامات صهیونیستی از عقب‌نشینی آمریکا از شمال سوریه

شوکه شدن مقامات صهیونیستی از عقب‌نشینی آمریکا از شمال سوریه

مسئولان اسرائیلی اعلام کردند که بسیاری از مقامات این رژیم از تصمیم آمریکا برای عقب‌نشینی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *