صفحه اصلی / اخبار ویژه / بازداشت ۹۰۸ کودک فلسطینی از آغاز سال جاری تاکنون
1445545630 660x330 - بازداشت ۹۰۸ کودک فلسطینی از آغاز سال جاری تاکنون

بازداشت ۹۰۸ کودک فلسطینی از آغاز سال جاری تاکنون

آمارهای مراکز حقوقی فلسطینی نشان می دهد که رژیم صهیونیستی از آغاز سال جاری تاکنون، ۹۰۸ کودک فلسطینی را به اسارت گرفته است.

به گزارش خبرگزاری جاثیه؛ باشگاه اسیر فلسطین در گزارشی به مناسبت روز جهانی کودک ـ مصادف با ۲۰ نوامبر ـ تاکید کرد که نزدیک به ۲۷۰ کودک فلسطینی همچنان در زندان های مجدو و عوفر اسیر هستند و شمار دیگری از کودکان فلسطینی ساکن فدس نیز در دیگری زندان ها و بازداشتگاه های صهیونیستی در بند اسارت هستند.

طبق این گزارش تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه کودکان اسیر فلسطینی از همان لحظات اولیه بازداشت آغاز می شود و نظامیان اسرائیلی تعامل وحشیانه‌ای با کودکان فلسطینی داشته و اغلب در ساعات پایانی شب به منازل فلسطینیان حمله کرده و اقدام به بازداشت کودکان می کنند.

باشگاه اسیر فلسطین اعلام کرد که شواهد و مدارکی در اختیار دارد که نشان می‌دهد نظامیان اسرائیلی ده‌ها کودک فلسطینی را در جریان بازداشت به عمد به ضرب گلوله هدف قرار داده و زخمی کرده‌اند.

در این گزارش به شیوه های مختلف اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی در حق کودکان اسیر فلسطینی اشاره شده اس از جمله: ندادن آب و غذا به آنها برای مدت‌های طولانی، ضرب و شتم شدید کودکان فلسطینی و بکار بردن الفاظ رکیک و زننده علیه آنان، تهدید کودکان و اعتراف‌گیری از آن ها تحت فشار و شکنجه، صدور احکام غیابی و محکوم کردن کودکان اسیر فلسطینی به پرداخت جریمه‌های مالی سنگین.

باشگاه اسیر فلسطین ضمن اشاره به ادامه تجاوزات دشمن صهیونیستی علیه کودکان اسیر فلسطینی حتی پس از بازدشت گفت که رژیم صهیونیستی این کودکان را از ادامه تحصیل محروم می‌کند و اجازه ملاقات بسیاری از آنها با خانواده هایشان یا درمان آنانکه در جریان بازداشت زخمی شده‌اند، را نمی‌دهد.

باشگاه اسیر فلسطین بار دیگر از تمامی مراکز و نهادهای حقوقی بین‌المللی و در راس آنها یونیسف خواست تلاش بیشتری برای حمایت از کودکان فلسطینی انجام دهند.

طبق تازه ترین آمار و گزارش ها، هم اکنون حدود ۶۵۰۰ فلسطینی در زندان های رژیم صهیونیستی اسیر هستند که از این تعداد، ۳۵۰ نفر کودک، ۶۲ نفر زن و دختر، ۶ نفر نماینده مجلس قانونگذاری، ۵۰۰ نفر تحت بازدشت موقت و ۱۸۰۰ نفر هم بیمار هستند.

همچنین مشاهده کنید

d8b4d984db8cdaa9 d985d988d8b4daa9 d8b2d984d8b2d8a7d984 dbb1 db8cd985d986 d8a8d987 d985d988d8a7d8b6d8b9 d986d8b8d8a7d985db8cd8a7 5ce1ed82d9ed1 310x165 - شلیک موشک «زلزال-۱» یمن به مواضع نظامیان سعودی

شلیک موشک «زلزال-۱» یمن به مواضع نظامیان سعودی

منابع یمنی از شلیک یک فروند «زلزال-۱» به محل تجمع نظامیان ارتش سعودی در منطقه عسیر واقع در جنوب خبر دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *