صفحه اصلی / اخبار ویژه / سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی: معامله قرن متضمن منافع و خواسته‌های “اسرائیل” است
8f191dae21d8a4ad8a9bf3d8a5a23284b7558802 660x330 - سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی: معامله قرن متضمن منافع و خواسته‌های "اسرائیل" است

[types field='headline-r']

سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی: معامله قرن متضمن منافع و خواسته‌های “اسرائیل” است

سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی اذعان کرد که طرح صلح آمریکا موسوم به معامله قرن متضمن بسیاری از خواسته‌ها و منافع رژیم صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری جاثیه، شبکه ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از دیوید فریدمن بیان کرد که یکی از دلایلی که معامله قرن تاکنون رونمایی نشده است، عدم تشکیل دولت جدید رژیم صهیونیستی است.

فریدمن اظهار داشت که دونالد ترامپ ترجیح می‌دهد یک دولت اسرائیلی فعال و قوی برای پیشبرد طرح صلح سرکار بیاید.

وی اشاره کرد که ترامپ با ارائه معامله قرن قبل از انتخابات کنست یا در جریان آن مخالفت کرد، زیرا دولتی سر کار نبود که بخواهد این طرح را که در راستای منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی در بلندمدت است، بررسی کند.

سفیر آمریکا همچنین عنوان کرد که آمریکا قصد مداخله در انتخابات رژیم صهیونیستی را ندارد و فرقی ندارد که چه کسی نخست وزیر باشد.

دیوید فریدمن تاکید کرد که طرح صلح آمریکا مستلزم بحث و بررسی در یک فضای سیاسی مناسب است، زیرا این طرح متضمن بسیاری از خواسته‌ها و منافع بلندمدت رژیم صهیونیستی خواهد بود.

فریدمن در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با شناسایی کرانه باختری به عنوان اراضی تحت سیطره رژیم صهیونیستی از سوی آمریکا و احتمال از دست رفتن این شانس، تصریح کرد که تعلل در تشکیل دولت جدید رژیم صهیونیستی ممکن است این شانس را از این رژیم بگیرد.

وی در خصوص وعده‌های نتانیاهو مبنی بر الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری رود اردن به اراضی اشغالی در صورت پیروزی در انتخابات نیز مدعی شد که این مساله به هیچ وجه مانع از ایجاد راه حل‌های سیاسی نخواهد شد.

لازم به ذکر است که دولت آمریکا تصمیم داشت پس از انتخابات کنست رژیم صهیونیستی از معامله قرن رونمایی کند اما عدم تشکیل دولت جدید این رژیم موجب شد تا واشنگتن باز هم در تصمیم خود بازنگری کرده و اعلام این طرح را به آینده موکول کند.

همچنین مشاهده کنید

181220 syria us troops se 606p 24a36f6a4d48c4681ac5452f8af63781.nbcnews fp 1200 630 310x165 - شوکه شدن مقامات صهیونیستی از عقب‌نشینی آمریکا از شمال سوریه

شوکه شدن مقامات صهیونیستی از عقب‌نشینی آمریکا از شمال سوریه

مسئولان اسرائیلی اعلام کردند که بسیاری از مقامات این رژیم از تصمیم آمریکا برای عقب‌نشینی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *