صفحه اصلی / ویژه‌‏ها / مقالات / ادعای آمریکا درباره نفوذ حزب الله در ونزوئلا مضحک است/ هراس صهیونیستها از ورود حزب الله به الجلیل
d8a7d8afd8b9d8a7db8c d8a2d985d8b1db8cdaa9d8a7 d8afd8b1d8a8d8a7d8b1d987 d986d981d988d8b0 d8add8b2d8a8 d8a7d984d984d987 d8afd8b1 d988d986 5cd6dd65be375 - ادعای آمریکا درباره نفوذ حزب الله در ونزوئلا مضحک است/ هراس صهیونیستها از ورود حزب الله به الجلیل

[types field='headline-r']

ادعای آمریکا درباره نفوذ حزب الله در ونزوئلا مضحک است/ هراس صهیونیستها از ورود حزب الله به الجلیل

به گزارش مشرق به نقل از العهد ، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان گفت: در میان فرماندهان شهید ویژگی‌های مشترکی از حیث اخلاقی، تواضع و دوست داشتن مردم و خوش خلقی و حمایت از مستضعفان و فقیران و نیز شجاعت در بُعد جهادی و تقوی و پرهیزگاری در بُعد دینی وجود داشت.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: شیخ راغب با صلات ایستاد و با مصافحه با صهیونیست‌ها مخالفت کرد. سید عباس الموسوی به پیروزی مقاومت و پایان اشغال صهیونیست‌ها در لبنان ایمان داشت و به قدس توجه می‌کرد.

بیشتر بخوانید:

توهین جدید صهیونیست‌ها به سیدحسن نصرالله +عکس

ظریف با سید حسن نصرالله دیدار کرد

فیلم / دعای سید حسن نصرالله برای رهبر انقلاب

وی افزود: مقاومت امروز در خط تصاعدی است اما این قدرت بدون مقابله با مصائب و جانفشانی به دست نمی‌آید. همه آنچه آمریکا و رژیم غاصب اسرائیل می‌توانستند در طی سالیان انجام دهند انجام دادند و مقاومت پیروزی ساز است و وارد زمان پیروزی‌ها شده است و پشت سرش درهای شکست را بسته است.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: تکفیری‌ها و تروریست‌ها و دیگر گروههای تروریستی ادوات و ابزار طرح آمریکا هستند. راز قدرت ما در سلاح نیز بلکه در قدرت عقیده و عزم است. دشمنان نمی‌توانند که به مقاومت مادامی که این عقیده و قدرت وجود دارد، گزندی وارد کنند.

نصرالله تاکید کرد: آنچه آمریکایی‌ها درباره نفوذ و شبکه‌های حزب الله در ونزوئلا می‌گویند را تکذیب می‌کنیم. ما با ونزوئلا در برابر طمع ورزی آمریکا همبستگی می‌کنیم اما ادعاهای آمریکا درباره نفوذ ما در آنجا مضحک است. گروه، شبکه یا تشکیلات وابسته به ما در آمریکای لاتین وجود ندارد و ما هیچ تشکلی در خارج نداریم.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: ما دوستداران و طرفدارانی در خارج داریم اما آنها ارتباطی با ما ندارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر نزد صهیونیست‌ها اطلاعات کافی از ما وجود داشته باشد آنها بر بازدارندگی می‌افزایند. ما در برابر رژیم صهیونیستی قوی هستیم و آنها آماده جنگ علیه ما نیستند.

نصرالله اعلام کرد: بحث صهیونیست‌ها درباره ورد به جنوب لبنان کلامی بی ارزش است و صهیونیست‌ها امروز به ارتش خود اعتمادی ندارند. صهیونیست‌ها از ورود حزب الله به الجلیل و حمله به شهرک نشینان در هراسند.

وی افزود: طرح توطئه در منطقه هیمنه آمریکا و اشغالگری رژیم غاصب اسرائیل است و بقیه رژیم‌ها سرسپرده هستند. دشمنان به دنبال جمع و بسیج کردن دنیا برای توطئه علیه مقاومت پس از شکست جنگ‌های آنها برای غلبه بر مقاومت، هستند.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: عدم آمادگی ارتش رژیم غاصب اسرائیل از نتایج شکست در جنگ سال ۲۰۰۶ و جنگ سال ۲۰۱۴ غزه است. آمریکا سال ۲۰۱۱ صد و چهل کشور را برای غلبه بر نظام سوریه جمع کرد و شکست خورد.

نصرالله افزود: در ورشو جمع می‌شوند تا از نتانیاهو حمایت کنند و ایران را به محاصره درآورند و محور مقاومت را هدف قرار دهند و این ما را نمی‌ترساند. امروز وضع ما به مراتب بهتر از قبل است و این نشست هدف اولش آرمان فلسطین است. اهداف حقیقی نشست ورشو محو آرمان فلسطین و رفتن به سوی عادی سازی روابط و تحرک ضد ایران و مقاومت است.

وی تاکید کرد: اوضاع ایران در حال حاضر قوی‌تر از آن است که احدی بتواند با جنگ آنرا هدف قرار دهد. واکنش ایران به تهدیدات و تحریم‌ها مشارکت دهها میلیونی در مراسم چهلمین سالروز پیروزی انقلاب ایران بود. برخی رسانه‌ها کشورهای حوزه خلیج فارس راهپیمایی مردم ایران در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را که در آن مردم زیر برف و باران در مراسم جشن انقلاب شرکت کردند را پوشش ندادند.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: نگرانی از آرمان فلسطین است و اینجا ضرورت دارد که به ملت‌های اسلامی نبرد مقابله با عادی سازی را یادآوری کنیم.

نصرالله افزود: نشستن وزیر خارجه عبد ربه منصور هادی در کنار نتانیاهو نشان می‌دهد که در پشت صحنه جنگ یمن چه طرفی قرار دارد. جنگ یمن جنگ رژیم غاصب اسرائیلی و آمریکایی است که عربستان و امارات و عبد ربه منصور هادی آنرا اجرایی کرده اند.

وی بیان کرد: نشست وزیر خارجه بحرین در سمت راست نتانیاهو نشان دهنده این است که رژیم بحرین ترکیبی رژیم غاصب اسرائیلی-آمریکایی دارد. همه ملت‌های عربی باید ضد عادی سازی بایستند. ملت فلسطین با تسلیم شدن و عادی سازی مخالف است. کسانی که در مسیر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی گام بر می‌دارند باید خوب بدانند که از جانب ملت‌های ما رانده شده هستند.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: حضور داعش در سوریه در آستانه پایان است. حزب الله بخشی از نبرد بزرگ در غلبه بر داعش تا البوکمال بود. آنکه از پایان نبرد داعش دم می زندد منافق بزرگ یعنی دونالد ترامپ است.

نصرالله افزود: در لبنان آمریکا از مقابله با داعش ممانعت می‌کرد و در عراق آمریکا داعش را ایجاد کرد. حرفهای ژنرال‌های برجسته حاکی از این است که دولت آمریکا در زمان اوباما داعش را به وجود آورد و خواستار حمایت از آن و گشودن مرزها برایش شد. همه شواهد حاکی از آن است که آمریکایی‌ها عامل تعویق پایان داعش بودند و می‌خواستند که داعش سال‌ها باقی بماند.

دبیر کل حزب الله لبنان بیان کرد: اراده مرجعیت و دولت عراق و ملت و ارتش و حشد شعبی عراق پایان داعش را در عراق رقم زد. آنکه پایان داعش را رقم زد محور مقاومت بود نه این منافق (ترامپ).

نصرالله تاکید کرد: مساحت زیادی در سوریه به دست ارتش سوریه و متحدانش از جمله حزب الله آزاد شد. نیروهای ارتش سوریه و متحدان روسی و ایرانی و مقاومت بر داعش غلبه کردند. آمریکایی‌ها پس از آزادسازی البوکمال و دیرالزور مانع غلبه بر داعش شدند و عمر داعش را ۱۵ ماه طولانی کردند. آنکه داعش را شکست داد و بیشتر مناطق تحت سلطه آن را آزاد کردند و خطر را از منطقه رفع کردند محور مقاومت است نه این منافق آمریکایی.

وی درباره اوضاع داخلی لبنان هم گفت: ما مجدداً بر اهمیت گفتگوی داخلی تاکید می‌کنیم و اینکه از بحث و جدل‌ها پرهیز شود و همه پرونده‌های موجود بررسی شود. ما خواستار حل مشکلاتی هستیم که ملت لبنان از آن رنج می‌برد. ایران قادر است که به لبنان به ویژه درباره بحران برق کمک کند. هرکه مشکل برق در لبنان را حل کند از نظر اخلاقی و انسانی دستاورد به دست می‌آورد و ملت لبنان به آن درود می‌فرستند. ما به ایران برای حل مشکل برق طرح دادیم و ایران آمادگی خود را برای کمک اعلام کرد اما مسئولان سابق لبنانی با آن مخالفت کردند. این اقدام مسئولان سابق لبنانی سبب محروم شدن لبنانی‌ها از برق از سال ۲۰۰۶ تا به امروز شده است. ما پیشنهاد دادیم و شما مانع شدید ما دوستان را آوردیم و شما مخالفت کردید پس شما دوستانتان را بیاورید و پیشنهاد دهید ما مخالفت نخواهیم کرد.

نصرالله تاکید کرد: ما خواهان برق و دارو و همه مایحتاجات ملت لبنان هستیم. آنچه بسیار مضحک است این است که ایران می‌خواهد بر لبنان مسلط شود و در لبنان نفوذ داشته باشد. من فشاری بر احدی وارد نمی‌کنم و با کمال آرامش می گویم که کشور دوست است که آماده کمک به ما است. ما در مرکب هستیم و در صورت فروپاشی اقتصاد لبنان همه ما فرو خواهیم پاشید. ما امروز در برابر مبارزه سرنوشت ساز با فساد اداری قرار داریم.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: حزب الله مبارزه با فساد اداری را شروع کرده است. ما در این مسیر جدی هستیم و آنرا در انتخابات پارلمانی اخیر اعلام کرده ایم و می‌توانم بگویم که گام‌های اولیه حزب الله در مقابله با فساد و حیف و میل اموال شروع شده است و امروز دو پرونده اول مربوط به ۱۱ میلیارد دلار است که احدی از لبنانی‌ها نمی‌داند که چگونه هزینه شده است و دیگری مربوط به گفتگوها برای گرفتن وام ۴۰۰ میلیون دلاری برای صرف آن در راههای بی فایده است. ما می‌خواهیم که مانع دزدان شویم و حاضریم که سربازی در این مبارزه باشیم. ما می‌خواهیم که پول سلب شده بازگردد نه اینکه پول موجود دزدیده شود. پول مردم دزدیده شده است و وام‌ها باید صرف امور مفید شود و از این رو باید در هزینه کردن این پول‌ها دقیق باشیم. ما برای مقابله با فساد به سراغ وسایل و ابزار می‌رویم. همه امکانات خود را برای جمع اطلاعات و تحلیل آن به کار خواهیم گرفت و به دستگاه قضائی می‌رویم. ما اسامی را اعلام نمی‌کنیم و به دستگاه قضائی برای تکمیل روند تحقیقات می‌رویم. همه باید مسئولیت پذیر باشند و نیروهای باید در جمع آوری اطلاعات نقش آفرینی کنند زیرا همه کشور باید با فساد مقابله کند تا از هم فرو نپاشد. پرونده فساد به شجاعت و ثبات و مسئولیت پذیری نیاز دارد و ما مسئولیت پذیر هستیم همانگونه که فرماندهان شهیدمان مسئولیت پذیر بودند.

همچنین مشاهده کنید

dbb1dbb5dbb0 d987d8b2d8a7d8b1 d981d8b1d988d986d8af d985d988d8b4daa9 d8add8b2d8a8e2808cd8a7d984d984d987 d8b2d8a8d8a7d986 d8afd8b1d8a7 5d06d76a6e126 300x165 - ۱۵۰ هزار فروند موشک حزب‌الله زبان دراز نتانیاهو را کوتاه کرد

۱۵۰ هزار فروند موشک حزب‌الله زبان دراز نتانیاهو را کوتاه کرد

یک تحلیلگر ارشد منطقه‌ای می‌گوید: وضعیت منطقه به شکل دردناکی خلاف میل آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش می‌رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *