صفحه اصلی / ویژه‌‏ها / مقالات / افشای سفر سری نتانیاهو به ۴ کشور عربی
d8a7d981d8b4d8a7db8c d8b3d981d8b1 d8b3d8b1db8c d986d8aad8a7d986db8cd8a7d987d988 d8a8d987 dbb4 daa9d8b4d988d8b1 d8b9d8b1d8a8db8c 5cd6dd931308a - افشای سفر سری نتانیاهو به ۴ کشور عربی

[types field='headline-r']

افشای سفر سری نتانیاهو به ۴ کشور عربی

به گزارش مشرق، کانال دوم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی گزارش داد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم غاصب اسرائیل فاش کرده است که به صورت محرمانه و پنهانی به چهار کشور عربی سفر کرده است که این کشورها، روابط رسمی و عادی با تل آویو ندارند. این سفرها در خلال سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) انجام شده است.

بیشتر بخوانید:

چرا نتانیاهو از تهدید ایران به جنگ عقب‌نشینی کرد؟

بر اساس گزارش این رسانه رژیم صهیونیستی، نتانیاهو پس از پایان کنفرانس ورشو که روز پنجشنبه در پایتخت لهستان به کار خود پایان داد، از پیشرفت گسترده در روابط رژیم غاصب اسرائیل و کشورهای عربی در آینده نزدیک سخن گفته بود.

راز نشست ملک سلمان با ترکی الفیصل پیش از مصاحبه وی با شبکه صهیونیستی

کانال سیزدهم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی از جزئیات مصاحبه اختصاصی خود با ترکی الفیصل رئیس اسبق سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی پرده برداشت و نوشت وی طی این مصاحبه، پیام ملک سلمان را به دولت رژیم غاصب اسرائیل منتقل کرد.

باراک رافید تحلیلگر سیاسی صهیونیست که این گزارش‌های مستند را تهیه کرده است، گفته است ترکی الفیصل از شخصیت‌های تأثیرگذار در روابط رژیم غاصب اسرائیل و کشورهای عربی خلیج (فارس) و پسرعموی محمد بن سلمان ولیعهد سعودی است.

به گفته این تحلیلگر صهیونیست، فیصل گفته است نباید رژیم غاصب اسرائیلی‌ها را فریب داد و نباید فکر کرد که هیچ راه حلی برای مسئله فلسطین وجود ندارد، نتانیاهو که اینگونه صحبت می‌کند، سخنانش در چارچوب رقابت‌های انتخاباتی قرار دارد.

این تحلیلگر صهیونیست افزود فیصل تاکید کرده است در زمانی که پست رسمی داشته، دیداری با هیچ مقام رژیم غاصب اسرائیلی انجام نداده است، زیرا رژیم غاصب اسرائیل تلاش‌های کافی برای تحقق صلح (سازش) انجام نداده است، ولی از بازنشستگی و فراغت از فعالیت رسمی، با شیمون پرز (رئیس اسبق رژیم صهیونیستی) در داوودس و در حاشیه ضیافت شام دیدارکرده و آگاه به صورت سری با وی نشست برگزار کرد. رئیس اسبق سازمان اطلاعات سعودی گفته است هیچ چیز سری در رژیم غاصب اسرائیل وجود ندارد.

رافید فاش کرد چند روز پیش از مصاحبه با ترکی الفیصل در لندن، این شاهزاده سعودی با ملک سلمان پادشاه عربستان در ریاض دیدار کرده بود و مسئولان سعودی هم پادشاه را در جریان دیدار و مصاحبه ترکی الفیصل با رسانه رژیم غاصب اسرائیلی قرار دادند.

این تحلیلگر صهیونیست گفت ترکی الفیصل به وی گفته است که هرگز عربستان را بدون اینکه مقامات سعودی را در جریان برنامه‌هایش قرار دهد، ترک نمی‌کند، وی کاملاً درک می‌کند که هر آنچه اکنون انجام می‌دهد، کار درست است تا پیامی را از طریق رسانه ما (کانال سیزدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی) به جامعه رژیم غاصب اسرائیلی بفرستد که ترکی الفیصل آن را از پربیننده‌ترین رسانه‌های رژیم غاصب اسرائیلی می‌داند.

رافید فاش کرد ترکی الفیصل به وی تاکید کرد که پیام ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی را با خود آورده است که می‌خواهد به اطلاع افکارعمومی و دولت رژیم غاصب اسرائیل برساند.

وی افزود شاهزاده ترکی الفیصل به روایت رسمی پادشاهی سعودی پایبند است و این روایت را که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی آماده گرمابخشی بیشتر از گذشته به روابط ریاض و تل‌آویو است، نمی‌پذیرد. به گفته الفیصل، ولیعهد به سیاست سعودی پایبند است و فرقی میان ملک سلمان و پسرش در هیچ موضوعی نیست.

رافید از ترکی الفیصل سوال کرد که ارزیابی سعودی درباره نتانیاهو چیست که الفیصل پاسخ داد وی به سبب سیاست‌های میدانی‌اش، فرد خیلی منفی است و شهروند سعودی خیلی احساس خوشایندی درباره وی ندارد.

همچنین مشاهده کنید

dbb1dbb5dbb0 d987d8b2d8a7d8b1 d981d8b1d988d986d8af d985d988d8b4daa9 d8add8b2d8a8e2808cd8a7d984d984d987 d8b2d8a8d8a7d986 d8afd8b1d8a7 5d06d76a6e126 300x165 - ۱۵۰ هزار فروند موشک حزب‌الله زبان دراز نتانیاهو را کوتاه کرد

۱۵۰ هزار فروند موشک حزب‌الله زبان دراز نتانیاهو را کوتاه کرد

یک تحلیلگر ارشد منطقه‌ای می‌گوید: وضعیت منطقه به شکل دردناکی خلاف میل آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش می‌رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *