صفحه اصلی / ویژه‌‏ها / مقالات / سنوار تل آویو را کلافه کرده است
d8b3d986d988d8a7d8b1 d8aad984 d8a2d988db8cd988 d8b1d8a7 daa9d984d8a7d981d987 daa9d8b1d8afd987 d8a7d8b3d8aa 5cd6db38609c3 - سنوار تل آویو را کلافه کرده است

[types field='headline-r']

سنوار تل آویو را کلافه کرده است

به گزارش مشرق، با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات رژیم صهیونیستی، موضع گیری ها برای عملیات نظامی به منظور آنچه نابودی حماس و به زیرکشیدن آن از قدرت در غزه خوانده می‌شود، افزایش می‌یابد اما این تلاشی از روی یاس و ناامیدی و تحرکی برای جلب نظر رأی دهندگان صهیونیستی که فکر می‌کنند اعراب جز زبان زور نمی‌فهمند، است.

آویگدور لیبرمن رئیس حزب رژیم غاصب اسرائیل «خانه ما» و وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی آنچه در جنوب این رژیم رخ می‌دهد را تن دادن به تروریسم می‌داند.

بیشتر بخوانید:

پروژه جدید رژیم صهیونیستی برای نفوذ در ایران

تل‌آویو نگران ساعت صفر عملیات «جولان»

اهانت افسر صهیونیست به مقدسات اسلامی+فیلم

وی که از حامیان قوی جنگ افروزی ضد فلسطینی‌ها در غزه است مدعی است که اگر چاره‌ای برای جبهه جنوب اندیشیده نشود وضعیتی مشابه شمال این رژیم برایشان به وجود خواهد آمد. لیبرمن بر خواسته خود مبنی بر عملیات ضد غزه اصرار دارد.

وی گفت: «من زمانی که وزیر بودم از نتانیاهو خواستم که رهبران حماس را ترور کنیم اما وی مخالفت کرد و برخی اعضای کابینه نظرشان این بود که وزیر امنیت ساقط شود و در نهایت چاره‌ای جز رفتن برایم باقی نماند. هماهنگی فزاینده میان حماس و حزب الله پس از دو سال به اوضاع بسیار پیچیده منجر خواهد شد و شرایطی مشابه جنگ کیپور رقم خواهد خورد و این را از تعداد موشک‌هایی که جهاد اسلامی و حماس در غزه دارند می‌توان حس کرد که به قلب «غوش دان» می‌رسد و نیز از موشک‌های دقیق در غزه باید درک کرد».

در همین راستا موشه یعلون وزیر جنگ اسبق نیز با اشاره به غزه اعلام کرد: «حماس می‌داند که ما در آستانه انتخابات هستیم و به دنبال جنگ نیستیم و از این موضع علیه ما بهره می‌برد و به ما فشار وارد می‌کند. هنگامی که مقاومت فلسطین ۴۷۰ موشک به رژیم غاصب اسرائیل شلیک می‌کند و ما واکنشی نشان نمی‌دهیم، این فاجعه است‌»

هنگامی که مقاومت فلسطین ۴۷۰ موشک به رژیم غاصب اسرائیل شلیک می‌کند و ما واکنشی نشان نمی‌دهیم، این فاجعه است
.

در همین حال روزنامه صهیونیستی معاریو نیز در این باره نوشت: «اوضاع در حال انفجار کرانه باختری، بیت المقدس و غزه بر رژیم غاصب اسرائیلی‌ها در آستانه انتخابات تأثیرگذار است. حماس به خوبی متوجه اوضاع است و با اقدامات حساب شده و برنامه ریزی شده دست به اقداماتی می‌زند که از جمله آنها تظاهرات و بالن‌های آتشزاست. یحیی السنوار رهبر حماس در غزه نشان داده که به مراتب از اسلاف خود باهوش‌تر است و رژیم غاصب اسرائیل را در برابر چالشهای جدیدی قرار داده است.‌

یحیی السنوار رهبر حماس در غزه نشان داده که به مراتب از اسلاف خود باهوش‌تر است و رژیم غاصب اسرائیل را در برابر چالشهای جدیدی قرار داده است.

السنوار به خوبی می‌داند که می‌توان بدون درگیری شدید به رژیم غاصب اسرائیل فشار وارد کرد و دستاوردهای سیاسی به دست آورد و در آستانه انتخابات شرایط برای نتانیاهو سخت‌تر شده است.

این رسانه می‌نویسد: نتانیاهو درگیری کوتاه مدت ماه جولای گذشته و تحولات پس از آن از جمله استعفای لیبرمن را به خاطر دارد اما اگر حتی نتانیاهو و حماس هم به درگیری تمایلی نداشته باشند اما احتمال بحرانی شدن روند تحولات و درگیری شدید قبل از انتخابات وجود دارد و این را منابع امنیتی در تل آویو گفته اند».

پایگاه والا رژیم صهیونیستی نیز گزارش داد: «قواعد بازی فلسطینی‌ها در غزه افزایش آتش بدون حرکت به سوی جنگ است. کابینه رژیم غاصب اسرائیل در حال حاضر به دنبال گذراندن وقت تا انتخابات است اما احتمال جنگ هم بعید نیست».

اما به اذعان منابع امنیتی رژیم صهیونیستی؛ این موضع گیری های مقامات صهیونیست با هدف جلب توجه رأی دهندگان رژیم غاصب اسرائیلی است؛ اما واقعیت این است که توان بازدارندگی تل آویو در حال از بین رفتن است و حماس روز به روز قوی‌تر می‌شود و دستاوردهای بیشتری به دست می‌آورد.

واقعیت این است که صهیونیست‌ها از جنگ هراس دارند. در هراس نظامیان صهیونیست از فلسطینی‌ها همین بس که یک جوان فلسطین به برج دیده بانی در شهرک ایل در کرانه باختری می‌رود و با نظامی رژیم غاصب اسرائیلی درگیر می‌شود و با سنگ بر سرش می‌زند و وی را زخمی می‌کند که این بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ای رژیم صهیونیستی به دنبال داشت. این گویا ترس و وحشتی است که نظامیان رژیم صهیونیستی از حملات فلسطینی‌ها دارند.

d8b3d986d988d8a7d8b1 d8aad984 d8a2d988db8cd988 d8b1d8a7 daa9d984d8a7d981d987 daa9d8b1d8afd987 d8a7d8b3d8aa 5cd6db3887af6 - سنوار تل آویو را کلافه کرده است

اما در اعتراف آشکار به ترس و وحشت رژیم غاصب اسرائیلی‌ها از فلسطینی‌ها یک جامعه شناس رژیم غاصب اسرائیلی به نام «زئیف عودید مناحم» طی گزارشی در کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نگرانی درباره نسل آتی پرداخت.

در این گزارش وی با اشاره به ترس خانواده یهودی که از آرژانتین به فلسطین اشغالی آمده و در یکی از شهرک‌های اطراف غزه ساکن و سوالی که از فرد ۱۰ ساله این خانواده پرسیده می‌شود مبنی بر اینکه کلاً از چه می ترسد و جوابش پرداخته است. این رژیم غاصب اسرائیلی ۱۰ ساله در جواب گفت: «از این می‌ترسم که یک عرب از تونل خارج شود و هنگام خواب مرا با خود ببرد».

این جامعه شناس رژیم غاصب اسرائیلی اعلام کرد: «پاسخ این رژیم غاصب اسرائیلی ۱۰ ساله من به عنوان جامعه شناس تربیتی را در برابر حقیقت هولناک قرار داد. نمی دانم چگونه این قبلاً به ذهنم خطور نکرده است. این تصویری است که از اعراب در ذهن نسل جدید وجود دارد. نسل ما تصویری که از اعراب در ذهن داشت عرب بزدلی که چاق است و الاغ سوار و همواره تخم مرغ پخته می‌خورد و چای می نوشد. تصویر نظامی عربی هم نزد نسل ما نظامی ترسو و تسلیم شده در جنگ ۴۸ و جنگ شش روزه ۶۷ بود که در هر جنگی شکست خورده است. تصویر نظامی رژیم غاصب اسرائیلی نزد نسل ما شکست ناپذیر بود. ما حتی سازمان آزادی بخش فلسطین را هم از لبنان بیرون کردیم و شکست را به آنها چشاندیم.

این جامعه شناس اذعان کرد: اما در حال حاضر اوضاع کاملاً فرق کرده و بسیار خطرناک است‌

جامعه شناس رژیم غاصب اسرائیلی: در حال حاضر اوضاع کاملاً فرق کرده و بسیار خطرناک است

. ساکنان جنوب رژیم غاصب اسرائیل به رزمندگان حماس به شکل افرادی که از دل زمین بیرون می آیند تا نظامیان را بربایند. می‌نگرند. آنها رزمندگان حماس را به عنوان افرادی که نظامیان رژیم غاصب اسرائیلی را می کشند می ببیند؛ در حالی که در مدارس ما به آنها می‌گوئیم که نظامیان رژیم غاصب اسرائیلی همیشه پیروزند و شکست نمی‌خورند.

زئیف عودید مناحم با اشاره به ترسی که موشک‌های مقاومت فلسطین در دل صهیونیست‌ها ایجاد کرده است، اعلام کرد: نباید زندگی در پناهگاه و صدای آژیر و گریه افرادی که به پناهگاه می‌گریزند را فراموش کنیم. همه این تصاویر سبب می‌شود که ما شاهد نسل ضعیفی در آینده باشیم. تصویری که در ناخودآگاه این افراد وجود دارد حماس به عنوان دشمنی قوی است و اینکه ما شکست خورده ایم».

این جامعه شناس رژیم غاصب اسرائیلی روی ضعف مهم صهیونیست‌ها دست گذاشته است یعنی ناکارآمدی نظامیان صهیونیست و آشفتگی صهیونیست‌ها. آنچه تل آویو همواره به دنبال سانسور آن بوده است یعنی ترس و وحشتی که موشک‌های مقاومت فلسطین در دل صهیونیست‌ها ایجاد کرده است را می‌توان از زبان خود صهیونیست‌ها شنید.

قدر مسلم آن است که مقاومت فلسطین کابوس صهیونیست‌ها شده است و آنها لحظه‌ای احساس امنیت نمی‌کنند.

همچنین مشاهده کنید

dbb1dbb5dbb0 d987d8b2d8a7d8b1 d981d8b1d988d986d8af d985d988d8b4daa9 d8add8b2d8a8e2808cd8a7d984d984d987 d8b2d8a8d8a7d986 d8afd8b1d8a7 5d06d76a6e126 300x165 - ۱۵۰ هزار فروند موشک حزب‌الله زبان دراز نتانیاهو را کوتاه کرد

۱۵۰ هزار فروند موشک حزب‌الله زبان دراز نتانیاهو را کوتاه کرد

یک تحلیلگر ارشد منطقه‌ای می‌گوید: وضعیت منطقه به شکل دردناکی خلاف میل آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش می‌رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *