صفحه اصلی / ویژه‌‏ها / مقالات / هشدار درباره پیامدهای خطرناک ترور رهبران مقاومت
d987d8b4d8afd8a7d8b1 d8afd8b1d8a8d8a7d8b1d987 d9bedb8cd8a7d985d8afd987d8a7db8c d8aed8b7d8b1d986d8a7daa9 d8aad8b1d988d8b1 d8b1d987d8a8 5cd6d8cf10e92 - هشدار درباره پیامدهای خطرناک ترور رهبران مقاومت

[types field='headline-r']

هشدار درباره پیامدهای خطرناک ترور رهبران مقاومت

به گزارش مشرق، در گزارش روزنامه رژیم غاصب اسرائیل امروز آمده است روابط میان کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) و رژیم غاصب اسرائیل وارد عصر و دوران جدیدی می‌شد که این امر پس از آن صورت می گیرد که برخی وزیران خارجه این کشورهای عربی، اخیراً تحریم رژیم غاصب اسرائیل طی سال های اخیر را اشتباه خوانده و بر ضرورت گشایش و انعطاف پذیری در برابر آن با هدف پیشرفت در روند صلح (سازش) میان رژیم غاصب اسرائیل و فلسطینیان تاکید کرده‌اند.

در این گزارش آمده است یکی از این اظهارنظرها، سخنان انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارات است، البته گفتن این حرف که چنین اظهاراتی بدون موافقت محمد بن زاید ولیعهد امارات مطرح شود، دشوار است، چرا که در جهان عرب هیچ فردی جرات نمی کند چنین اظهارنظر یا بیانیه های سیاسی طرفدار رژیم غاصب اسرائیل را بدون اطلاع حاکمان این کشورها مطرح کند.

بیشتر بخوانید:

سعودی‌ها چرا برای خود دشمن تراشی می‌کنند؟

این رسانه آورده است این اولین باری نیست که مسئولانی از کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) حمایت خود را از رژیم غاصب اسرائیل اعلام می کنند، چرا که وزیر خارجه بحرین بارها در این راستا در حمایت از رژیم غاصب اسرائیل و دشمنی با ایران موضع گیری کرد، در پاییز گذشته بود که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم غاصب اسرائیل به همراه یوسی کوهین رئیس موساد (سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی) به کشور عمان رفت و با استقبال سلطان قابوس روبرو شد.

در این گزارش آمده است ماه های اخیر شاهد مشارکت ده‌ها ورزشکار رژیم غاصب اسرائیلی در مسابقات ورزشی در قطر و امارات بود و سرود رژیم غاصب اسرائیل چندبار نواخته شد، حتی یسرائیل کاتس و ایوب قرا و میری ریگیو وزیران حزب لیکود به کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) سفر کردند.

در این گزارش این سئوال مطرح شده است چه تغییری در کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) به وجود آمده است؟ چگونه از حمایت از فلسطینیان به همسویی و نزدیک شدن به رژیم غاصب اسرائیل تبدیل شده است؟ گویی حاکمان عرب خلیج (فارس) مواضعی را علناً اعلام می کنند که به خلیج جدید (فارس) موسوم است، شاید آنها می دانند که حمایت از فلسطینیان، مشکلات و زیان های اقتصادی برای آنها به وجود می آورد، نزدیک شدن فلسطینیان به ایران، خشم کشورهای عربی حاشیه خلیج (فارس) را به دنبال داشته است.

در این گزارش خاطر نشان شده است در هر حال، نزدیک شدن کشورهای عربی خلیج (فارس) به رژیم غاصب اسرائیل دستاورد بزرگی برای نتانیاهو به شمار می رود، زیرا این کشورها می خواهند خود را از بخشی از کشورهای غربی قلمداد کنند، آنها می دانند که نزدیک شدن به غربی‌ها و ایالات متحده آمریکا از گذرگاه رژیم غاصب اسرائیل می گذرد.

این رسانه صهیونیستی آورده است روابط کشورهای عربی خلیج (فارس) با رژیم غاصب اسرائیل با هدف بازداشتن ایران صورت گرفته و آنها، رژیم غاصب اسرائیل را دروازه اصلی به سمت ایالات متحده می دانند، آنچه دیگر کشورهای عربی را با رژیم غاصب اسرائیل کنار هم قرار می دهد، منابع دوجانبه و نیاز به ثبات امنیتی از طریق دستیابی به کمک های دائمی آمریکاست، همچنانکه مصر هر سال به میلیاردها دلار از واشگتن در مقابل توافق کمپ دیوید با رژیم غاصب اسرائیل دست می یابد.

این رسانه تاکید کرد اظهارات مقامات عربی کشورهای حاشیه خلیج (فارس) در اظهار دوستی با رژیم غاصب اسرائیل، چالشی در برابر دیپلماسی رژیم غاصب اسرائیل قرار می‌دهد، اینکه آیا ما در مقابل یک تغییر ریشه ای به نفع رژیم غاصب اسرائیل هستیم، اینکه آیا روابط دو طرف شاهد گشایش علنی در برابر ما است به طوری که دوره جدید با افشای این روابط و خارج شدن از حالت سری و محرمانه بودن آن همراه شود.

هشدار درباره پیامدهای خطرناک ترور رهبران مقاومت برای رژیم صهیونیستی

خبر دیگر اینکه یک کارشناس صهیونیست هشدار داد ترور رهبران حماس، بیشتر از آنکه به نفع رژیم غاصب اسرائیل باشد به زیان آن خواهد بود.

جاکی خوگی تحلیلگر صهیونیست در مطلبی در روزنامه معاریو نوشت ازسرگیری سیاست ترور رهبران جنبش حماس در نوار غزه از سوی رژیم غاصب اسرائیل سبب پیچیده‌تر شدن مسائل امنیتی خواهد شد، زیرا سیاست ترورها علیه سازمان های فلسطینی در انتفاضه دوم فلسطین سودی نداشت و امروز هم در صورت ازسرگیری این سیاست پس از این همه سال، سودی نخواهد داشت.

این تحلیلگر مسائل عربی در رادیو ارتش رژیم صهیونیستی افزود برهه اخیر شاهد بحث و بررسی میان رژیم غاصب اسرائیلی‌ها درباره ازسرگیری سیاست ترور رهبران حماس و جهاد اسلامی در نوار غزه بود در حالی که باید این نکته را در نظر داشت که برخی این شعار را در چارچوب برنامه های انتخاباتی خود قرار داده و برخی گمان می کنند که این ترورها از ناحیه عملی ممکن است.

تلاش‌ها برای سرنگونی نتانیاهو در رژیم صهیونیستی

ایمن عوده رئیس جبهه تغییر عربی اعلام کرد هدف این حزب سرنگونی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم غاصب اسرائیل است. وی افزود این حزب هرگز به ائتلافی که ریاست آن را بنی گانتس برعهده دارد، نخواهد پیوست. گانتس ریاست ائتلاف آبی و سفید (به عبری: کاحول-لیفان) را برعهده دارد.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی کان رژیم صهیونیستی، عوده اظهار داشت برای گفت‌وگو با هر فردی در راستای تحقق اهداف حزبش آمادگی دارد.

وی در پاسخ به سئوالی درباره شراکت با احمد الطیبی عضو کنست (پارلمان) اظهار داشت این شراکت ادامه خواهد یافت، چرا که الطیبی نزدیک‌ترین فرد به وی از نظر سیاسی است و وی نقش خود را به عنوان عضو کنست به بهترین وجه انجام می دهد.

مجبور شدن اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی به گفت‌وگو با اسیران فلسطینی

اداره زندان‌های رژیم صهیونیستی امروز یکشنبه تیمی برای گفت‌وگو با رهبران اسرای فلسطینی در زندان‌ها تشکیل داده تا آنها را به عقب نشینی و انصراف از اعتصاب غذا متقاعد کنند.

بر اساس گزارش کانال سیزدهم تلویزیون عبری رژیم صهیونیستی، تیم گفت‌وگو از سوی افسران سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی در چندین زندان با هدف گفت‌وگو با رهبران اسیران برای توقف اعتصاب غذا تشکیل شده است.

این رسانه افزود گفت‌وگوها درباره تلفن‌های همراه و از سرگیری انجام ملاقات اعضای خانواده‌های اسیران با آنها انجام می شود.

بر اساس این گزارش، اسیران فلسطینی تاکید کرده‌اند که مسئله اسیران فلسطینی یکی از شروط تفاهمات اخیر با غزه است.

اسیران فلسطینی دربند اشغالگران خواستار برچیده شدن دستگاه‌های پارازیت بر تلفن‌های همراه است که اداره زندان های اشغالگران اخیراً نصب کرده اند، آنها تاکید کرده اند در صورتی که به خواسته های آنها در مدت یک هفته پاسخ داده نشود، اعتصاب غذای خود را تشدید خواهند کرد و حتی از نوشیدن آب هم خودداری خواهند کرد.

همچنین مشاهده کنید

dbb1dbb5dbb0 d987d8b2d8a7d8b1 d981d8b1d988d986d8af d985d988d8b4daa9 d8add8b2d8a8e2808cd8a7d984d984d987 d8b2d8a8d8a7d986 d8afd8b1d8a7 5d06d76a6e126 300x165 - ۱۵۰ هزار فروند موشک حزب‌الله زبان دراز نتانیاهو را کوتاه کرد

۱۵۰ هزار فروند موشک حزب‌الله زبان دراز نتانیاهو را کوتاه کرد

یک تحلیلگر ارشد منطقه‌ای می‌گوید: وضعیت منطقه به شکل دردناکی خلاف میل آمریکا و رژیم صهیونیستی پیش می‌رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *